Gönderen Konu: Telsiz Operatörü rozeti taşımak ?  (Okunma sayısı 6464 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA1KYS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Yigitcan
Telsiz Operatörü rozeti taşımak ?
« : 30 Temmuz 2019, 22:30:03 »
Merhaba, amatör telsizcilikle ilgili araştırma yaparken karşıma bu tarz bir şey çıktı. Amatör telsizciler bunlardan taşıyabiliyor mu ?  kullanan var mı ? cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6348.0

Çevrimdışı TA1CX

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 13
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Ahmet Can ÖZKAN
Ynt: Telsiz Operatörü rozeti taşımak ?
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2019, 23:40:15 »
Sizce böyle birşeye gerek var mı?
Bence yok.
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün vermiş olduğu Amatör Telsizci Belgemiz var zaten cebimizde. Bu tip fantazik şeylere ne gerek var.
Boşu boşuna cepte yük olur.

Çevrimdışı TA5LHI

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Hakan Kocahan
« Yanıtla #2 : 31 Temmuz 2019, 00:33:15 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Merhaba, amatör telsizcilikle ilgili araştırma yaparken karşıma bu tarz bir şey çıktı. Amatör telsizciler bunlardan taşıyabiliyor mu ?  kullanan var mı ? cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

Aslında gerek yok ama Amatör telsizci belgeniz var ise yanında tabi ki taşıya bilirsiniz. Sizin tercihiniz. Elbette sadece telsiz ehliyetlerimizde yeterlidir. 73

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 5
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Mehmethan ÜCEL
« Yanıtla #3 : 31 Temmuz 2019, 01:09:44 »
Bu tamamen kişisel zevk olarak bakıyorum şahsen ben her çeşidinden aldım hatta almak isteyen arkadaşlara da yardımcı oldum.Taşımayı düşündüm ama gereksiz ağırlık olduğu kanısına vardım ama aldığım için mutluyum kendime levhada yaptırcam çağrı işaretim olan satışını yaptığım için bir dünya amatörden kavga ettim şunu anlatamadım art niyetli olan kişi polis rozetinede ulaşabilir.Kaldı ki dünya da özel tasarım mükemmel amatör telsizci rozetleri var ben madalya brove rozet koleksiyonu yaptığım için aldım.Ama beni tehtit etmeye kadar gitti olay tuhaf şekilde.Cüzdan da taşıyan arkadaşlarım var polis çevirmesinde bir sorun yaşamadılar  şuanda yaz olduğu için ve cüzdanım taşımaya el verişli olmadığı için taşımıyorum bir tanesini masamda sergiliyorum.Sadece damga yada mühürler resmi olarak üretilip görev için kullanılır ör polis rozeti almanızda bir yasal engel yoktur ama bunu kullanamazsınız.Çünkü polis olmadığınız halde kendinizi polis olarak tanıttığnız için suç işlersiniz bu rozette de telsiz öperatörü yazıyor yani bir problem yaşatmaz.
İCOM 7300-YAESU FTM400-YAESU FT3D-ANYTONE 878PLUS

Çevrimdışı TA5LHI

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Hakan Kocahan
« Yanıtla #4 : 31 Temmuz 2019, 01:20:13 »
Bu tamamen kişisel zevk olarak bakıyorum şahsen ben her çeşidinden aldım hatta almak isteyen arkadaşlara da yardımcı oldum.Taşımayı düşündüm ama gereksiz ağırlık olduğu kanısına vardım ama aldığım için mutluyum kendime levhada yaptırcam çağrı işaretim olan satışını yaptığım için bir dünya amatörden kavga ettim şunu anlatamadım art niyetli olan kişi polis rozetinede ulaşabilir.Kaldı ki dünya da özel tasarım mükemmel amatör telsizci rozetleri var ben madalya brove rozet koleksiyonu yaptığım için aldım.Ama beni tehtit etmeye kadar gitti olay tuhaf şekilde.Cüzdan da taşıyan arkadaşlarım var polis çevirmesinde bir sorun yaşamadılar  şuanda yaz olduğu için ve cüzdanım taşımaya el verişli olmadığı için taşımıyorum bir tanesini masamda sergiliyorum.Sadece damga yada mühürler resmi olarak üretilip görev için kullanılır ör polis rozeti almanızda bir yasal engel yoktur ama bunu kullanamazsınız.Çünkü polis olmadığınız halde kendinizi polis olarak tanıttığnız için suç işlersiniz bu rozette de telsiz öperatörü yazıyor yani bir problem yaşatmaz.

Aynen katılıyorum size bende de bir adet rozet var bende masam da sergiliyorum. Acaba çağrı işaretimizi nerede levhada yazdıra biliriz ?

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #5 : 31 Temmuz 2019, 01:28:22 »
Gittigidiyor sitesinde uygun fiyata özel plaka falan diye aratırsanız çıkıyor ben biraz daha özel tasarım istiyorum net bir yer bulamadım

Çevrimdışı TA7AAR

• TA7AAR
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: YUNUS EMRE SEZGİL
« Yanıtla #6 : 31 Temmuz 2019, 06:05:45 »
Ürünün açıklamasında aşağıdaki metin yazıyor. Amatör telsizcilerin alma hakkı yok mudur? Kurum kimlik kartı nedir.

"BU URUNU SADECE  KIYI EMNIYETI GENEL MUDURLUGUN-DEN ALINAN,TELSIZ OPERATORU KIMLIK KARTLI KURUM PERSONELI SATIN ALIR,SIPARIS  VERIR,SIVILSENIZ SIPARIS VERMEYINIZ!   KURUM KIMLIK KARTI OLMAYAN KESINLIKLE ALAMAZ "

Çevrimdışı TA2UBW

• Real Men loves the Cats
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 20
  • Old callsign: TB2TBX
  • İsim Soyisim: Burak ARLI
« Yanıtla #7 : 31 Temmuz 2019, 06:59:19 »
Gittigidiyor sitesinde uygun fiyata özel plaka falan diye aratırsanız çıkıyor ben biraz daha özel tasarım istiyorum net bir yer bulamadım

Merhaba,

Baskimo tavsiye ederim, kendi tasarımınızı kendiniz yapabiliyorsunuz.

73

Rozet kısmına gelince ben bir sıkıntı yaratacağını düşünüyorum, zevk meselesi. Bir gerçek vardır ki bunu kullanma gibi bir lüksümüz yok yalnız  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Kenwood TM-D710GE

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #8 : 31 Temmuz 2019, 08:30:35 »
Ürünün açıklamasında aşağıdaki metin yazıyor. Amatör telsizcilerin alma hakkı yok mudur? Kurum kimlik kartı nedir.

"BU URUNU SADECE  KIYI EMNIYETI GENEL MUDURLUGUN-DEN ALINAN,TELSIZ OPERATORU KIMLIK KARTLI KURUM PERSONELI SATIN ALIR,SIPARIS  VERIR,SIVILSENIZ SIPARIS VERMEYINIZ!   KURUM KIMLIK KARTI OLMAYAN KESINLIKLE ALAMAZ "

Şöyle aynı rozetin kıyıemniyeti genel müdürlüğü ibareli olanı var onu alamazsınız telsiz operatörü yazanı alabiliyorsunuz amatör belgenizle benden de çok talep ettiler kıyı emniyet yazanı satmadım sadece öğeratör yazanları satıyorum amatörlere.

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #9 : 31 Temmuz 2019, 08:32:35 »
Merhaba,

Baskimo tavsiye ederim, kendi tasarımınızı kendiniz yapabiliyorsunuz.

73

Rozet kısmına gelince ben bir sıkıntı yaratacağını düşünüyorum, zevk meselesi. Bir gerçek vardır ki bunu kullanma gibi bir lüksümüz yok yalnız  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Zaten rozet polis rozeti bile olsa polisler için herhangi bir geçerliliği yok yani bir polis sadece rozet göstererek birşey talep edemez vs dediğiniz gibi keyif meselesi herhangi bir kullanımda geçerliliği yok.

Çevrimdışı TA1KYS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #10 : 31 Temmuz 2019, 13:14:46 »
Sizce böyle birşeye gerek var mı?
Bence yok.
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün vermiş olduğu Amatör Telsizci Belgemiz var zaten cebimizde. Bu tip fantazik şeylere ne gerek var.
Boşu boşuna cepte yük olur.

Gerek olup olmadığı kişiden kişiye değişir bence de gerek yok. Açmış olduğum konunun amacı bu tarz şeye denk geldim ve bunun hukuki boyutunu sormak istedim yoksa dediğiniz gibi zaten amatör telsizcilik belgesi var.

Çevrimdışı TA1KYS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #11 : 31 Temmuz 2019, 13:15:30 »
İlgi gösterip cevap veren herkese çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı TA1RA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 4
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Uygar Atilla
« Yanıtla #12 : 31 Temmuz 2019, 21:45:58 »
Rozette "Acil haberleşme operatörü" yazıyor. Arkadaşlar Amatör telsizciler acil haberleşme operatörü DEĞİLDİR. Bunun için özel sınavlar vardır.

Çevrimdışı TA2SY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 6
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Yiğiter SALMAN
« Yanıtla #13 : 31 Temmuz 2019, 22:40:03 »
Rozette "Acil haberleşme operatörü" yazıyor. Arkadaşlar Amatör telsizciler acil haberleşme operatörü DEĞİLDİR. Bunun için özel sınavlar vardır.

Merhabalar, bu sınavlara örnek gösterebilir misiniz?

Link sınav ve belge verme yönetmeliğini içeriyor. Tanımlar- Maddde 4 "ç" bendini kontrol edin lütfen ve acil haberleşme operatörünü uzaklarda aramayın  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

73.

Çevrimdışı TA7AAR

• TA7AAR
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: YUNUS EMRE SEZGİL
« Yanıtla #14 : 31 Temmuz 2019, 23:31:30 »
Merhabalar, bu sınavlara örnek gösterebilir misiniz?

Link sınav ve belge verme yönetmeliğini içeriyor. Tanımlar- Maddde 4 "ç" bendini kontrol edin lütfen ve acil haberleşme operatörünü uzaklarda aramayın  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

73.

Yani hepimiz aslında birer acil haberleşme operatörü mü oluyoruz? Gönüllülük esasına dayanıyor ise bir yere başvurup bu unvanı almamız gerekmez mi?

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Yardım, Doğru telsiz seçimi ve yurt dışından telsiz getirme

Başlatan TA1ABB

0 Yanıt
3952 Gösterim
Son İleti 16 Eylül 2012, 20:07:36
Gönderen: TA1ABB
xx
En Uygun Nerden Telsiz Alınır? Hangi telsiz Alınmalı Neden?

Başlatan besyom2

36 Yanıt
8362 Gösterim
Son İleti 25 Haziran 2011, 12:25:51
Gönderen: TA5AEK
thumbup
Özel Telsiz Sistemleri Yönetmeliği Amatör Telsiz İstasyonları

Başlatan TA3V

0 Yanıt
6757 Gösterim
Son İleti 03 Kasım 2010, 02:20:35
Gönderen: TA3V