Gönderen Konu: DOĞAL ENERJİ  (Okunma sayısı 2109 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2OM - 3C3CA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 32
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ersoy Yılmaz
DOĞAL ENERJİ
« : 02 Ağustos 2016, 18:23:06 »
Merhaba,

Eİbette duyan, bilen, uygulayan vardır.
Fakat ben ilk defa yaptım ve açıkcası paylaşmak istedim.

Malum, hepimizin akıllı akılsız cep telefonları var. En büyük dertlerimizden biri de şarj konusu. Annemize, babamıza bu özenin yüzde birini göstersek, nasıl sevinirler biliyor musunuz? Şarj şarj..

Bundan bir kaç gün önce yola çıktığında cep telefonunu şarj etmek veya şarjsız kalmamak için çözümler arayan arkadaşım, "power bank" istedi. Beraber siparişini yaptık. O arada başka bir şey gördüm, güneş enerjisi ile çalışan power bank ! 30-60 Euro'ya da var, ben bir tane deneme amaçlı aldım 20.000 mA, güneş enerjili yani fotovoltaik, ama isterseniz elektrikle de şarj ediyorsunuz.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Benim tercihim gün ışığı.

Dün akşam offline olurken, bağladım cebimi güneş enerjisiyle (de) dolan power banka ve gönül rahatlığıyla uyudum.
Zira, bunun için elektrik tüketmek zorunda değilim.
Prize bağımlı değilim.
Ve iki üç kuruşluk da olsa (daha fazla tabii aslında) bir elektrik santralı bu sayede yükünü azaltacak.

Şarjim mı bitti, güneş enerjisiyle doldurduğum power banktan şarj edeceğim.
Hem de çevreyi koruyacağım.

Ha bu arada bahsettiğim power bankın fiyatı, normal bir şarj cihazından sadece biraz daha pahalı.

Powerbankımı pencereye yakın bir yere koymaya gidiyorum, şarjı eksilmesin Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=5328.0
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Rolelerin Enerji Yedekleri

Başlatan TA2OGH

2 Yanıt
2140 Gösterim
Son İleti 17 Ocak 2018, 21:23:45
Gönderen: TA2OGH
xx
Fethiye’de olası bir doğal afet anında iletişim kesilmeyecek

Başlatan TA3ALP

4 Yanıt