Gönderen Konu: Kullanilabilir frekanslar.  (Okunma sayısı 5109 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2WS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 2
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ömer Aramaz
Kullanilabilir frekanslar.
« : 26 Temmuz 2016, 16:57:38 »
Pmr 446 frekanslarında 1-8 kanal arası tamamiyle dolu. Hatta 446.0-446.1 arası 5.00 steple ulaşabileceğim heryer dolu. Kanallardan birinde yayın yapmaya çalıştığımda sürekli birileri kanaldan çıkın tarzı uyarılar yapıyor. Benden onların iletişimini engellemek için orda değilim ama kanal onlarınmış gibi davranıyorlar. NE yapmam gerekir ?

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=5323.0

Çevrimdışı TB2DGA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: gökhan altinelliler
Ynt: Kullanilabilir frekanslar.
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2016, 21:17:16 »
başka tone kullanabilirsiniz sanırım

Çevrimdışı TA2IKY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 43
  • YALOVA TEKNO
  • İsim Soyisim: Kadir AKKUŞ
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2016, 22:06:26 »
o cihazı satın aldılar ya o frekansı da satın almışlar, o yüzden kovuyorlar seni Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
TC YALOVA TEKNO Merkez.  27.215 FM

Çevrimdışı TA2OMG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • İsim Soyisim: Ömer GENÇAY
« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2016, 01:21:32 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Pmr 446 frekanslarında 1-8 kanal arası tamamiyle dolu. Hatta 446.0-446.1 arası 5.00 steple ulaşabileceğim heryer dolu. Kanallardan birinde yayın yapmaya çalıştığımda sürekli birileri kanaldan çıkın tarzı uyarılar yapıyor. Benden onların iletişimini engellemek için orda değilim ama kanal onlarınmış gibi davranıyorlar. NE yapmam gerekir ?

Ben bizim buradaki iki ayrı inşaatdaki vinç operatörlerinin farketmeden aynı frekansa girip yüklerini yanlış yere indirdiklerine şahit oldum. Yanık sesiyle geceleri türkü söyleyen özel güvenlik arkadaşlar da bonus. Lokasyona göre çok eğlenceli olabiliyor 446.0 ve 446.1 arası.

Çevrimdışı TA2WS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatörleri
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2016, 15:31:11 »
Korkum birinin zarar görebileceği. Bizim burdada şarkı söyleyenler ve tatil planı yapanlar var. Şuan için birilerini rahatsız etmemek için Biraz 446.0-446.1 in dışına çıkmak zorunda kaldım. Tone kullanabilirsiniz demişsiniz. Tone derken Rx ve Tx codelarınımı kastettiniz ? Çünkü kullanmayı denedim. Evet bizim için çok yararlı oldu hiç bir ses duymadık. Ama diğer arkadaşlar gerekli ayarlamaları yapmadığı için hepsini duydu. Ve 15 dk sonra biri Ptt butonunu basılı olucak şekilde yapıştırdı ve 3 saate yakın sadece parazit duyduk. Yanı o şekildede bir çözüm elde edemedik. Şuan için yasak sularda yüzmekten başka şansım yok gibi.

Çevrimdışı TA2OMG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • İsim Soyisim: Ömer GENÇAY
« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2016, 16:44:22 »
Korkum birinin zarar görebileceği. Bizim burdada şarkı söyleyenler ve tatil planı yapanlar var. Şuan için birilerini rahatsız etmemek için Biraz 446.0-446.1 in dışına çıkmak zorunda kaldım. Tone kullanabilirsiniz demişsiniz. Tone derken Rx ve Tx codelarınımı kastettiniz ? Çünkü kullanmayı denedim. Evet bizim için çok yararlı oldu hiç bir ses duymadık. Ama diğer arkadaşlar gerekli ayarlamaları yapmadığı için hepsini duydu. Ve 15 dk sonra biri Ptt butonunu basılı olucak şekilde yapıştırdı ve 3 saate yakın sadece parazit duyduk. Yanı o şekildede bir çözüm elde edemedik. Şuan için yasak sularda yüzmekten başka şansım yok gibi.

8 kanal, 38 ton ile toplamda 304 olasılıktan bir tanesini boş bulma ihtimalini mutlaka yakalayabilirsiniz. Tabi sürekli takip ederek temiz kanallara geçiş yapmanız gerek.

Çevrimiçi TA2OM - 3C3CA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 32
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ersoy Yılmaz
« Yanıtla #6 : 29 Temmuz 2016, 17:55:27 »
yasak sularda yüzerken, güvenli limana çekilebilirsiniz !

Ve bunu bir de paylaşıyorsunuz azıcık frekansın dışına çıktık diye.. yasak sularda yüzün, karşınıza çıkacak ve size toslayacak bilmem ne balığına da şaşırmayın. O zaman başka anılarınızı paylaşırsınız...

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2WS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatörleri
« Yanıtla #7 : 31 Temmuz 2016, 17:37:04 »

Ve bunu bir de paylaşıyorsunuz azıcık frekansın dışına çıktık diye.. yasak sularda yüzün, karşınıza çıkacak ve size toslayacak bilmem ne balığına da şaşırmayın. O zaman başka anılarınızı paylaşırsınız...

Uyarınızı dikkate alıp normal frekanslara geçtim. Arka bahçedeki beton dökme işleminin sabote  edilmesine sebap oldum ve beton aşırı fazla döküldü. İşçiler bileklerine kadar betonla kaplandı. Bundan korkuyordum. 5.000 TL den fazla zarar ettiler. Ne yapmamı bekliyorsunuz ?

Çevrimdışı TA2WS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatörleri
« Yanıtla #8 : 31 Temmuz 2016, 17:39:06 »

Ayrıca çıkmak zorunda kaldık dedim. Böyle bir olay yaşanmasın diye. Evet şimdi yaşandı. Neykesi can kaybı filan olmadı. Önerinizi bekliyorum.

Çevrimiçi TA2OM - 3C3CA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 32
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ersoy Yılmaz
« Yanıtla #9 : 01 Ağustos 2016, 19:52:40 »
Çok eski bir hikaye, 40 kanal var CB'de.

Şirket geldi "bizim" kanala yerleşti. Bir başka kanala geçmeyi ne onlar düşündü, ne de biz.
Gel zaman git zaman, madem bu kanalı birlikte kullanacağız ve madem ki biz şirkete göre daha çok kullanıyoruz, araya girersiniz, görüşmenizi yaparsınız ve hatta iletişim kurmakta zorluk çekerseniz biz size "röle" bile oluruz dedik. Olduk da.
Bir kaç zaman önce paldır güldür kanala dalan şirket, nazikçe selam verip, anons yapar oldu.

Bir şirketin çalışması süresince iş amaçlı frekans tahsisi istememesi ne kadar "profesyonel" ise, elemanlarının da bir o kadar gayri profesyonel olmaları..yadırganacak bir şey değil. Eğitim meğitim ve biraz da saygı maygı meselesi. Yoksa frekans niye yetmesin..

Yok. Lisans olmadan "serbest" haberleşme yapılabilecek frekanslar belli. Ben olsam ne yapardım? CB'ye geçerdim.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Bu Preamfi CB de kullanılabilir mı?

Başlatan TA1CX

13 Yanıt
5373 Gösterim
Son İleti 07 Haziran 2017, 09:49:49
Gönderen: TA1CX
topicsolved
PMR FREKANSLAR TX RX

Başlatan ipekturgay

18 Yanıt