Gönderen Konu: TC100 VE TC101 KÖSTEKLERİ  (Okunma sayısı 2216 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
TC100 VE TC101 KÖSTEKLERİ
« : 18 Mart 2016, 11:37:16 »
Selamlar,
Geçen sene TC100 ...25.000 QSO yapılmış ve çok ses getirmişti.Çokta keyif alarak bu çalışmaya Teampapa üyesi olarak hf desteği vermiştik.Bu sene TC101 ...  olarak çağrı işaretleri havaya çıkmaya başladı.Heyecan verici günler bizleri bekliyor.Bu işin güzel tarafı...

Gelelim işin üzücü tarafına....
Geçen sene bu çalışmalar başlamadan önce bir/grup,kişi/kişiler alınan çağrı işaretlerini sorgulamaya çalışmış ve her zamanki işgüzarlıkları ile destek olacakları yerine  köstek olmaya çalışmışlardır.Bunların bizlere yansıması can sıkıcı bir durum olmaktan öteye geçememiştir.(kısa bir süre)

TC101... çalışmaları başladı yine ne üzücüdür ki bu işgüzarlar yine devrede,ortalığı nasıl karıştırırız,nasıl çomak sokarız diye.Be Türk evladı(şüpheliyim)
Siz ve siz gibi düşünen kapasitesi ve kişiliği belli olamayan tam anlamıyla gerzekler
Lütfen başınızı elleriniz arasına alın ve sadece düşünün (umarım becerirsiniz)

Siz bu tür davranışlar içinde olduğunuz sürece bizler daha iyileri için havada olacağız veya olanların yanında bulunacağız.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=5196.0
« Son Düzenleme: 18 Mart 2016, 11:58:58 Gönderen: TA3X »

Çevrimiçi TA2OM - 3C3CA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 32
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ersoy Yılmaz
Ynt: TC100 VE TC101 KÖSTEKLERİ
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2016, 17:13:07 »
Ben bu TA alemini anlamış değilim..çok kafa da yormadım..

Geçenlerde frekansları tararken duydum. LOVE. Hmmm dedim, baktım kim ne niye. Alındı ve anlaşıldı yaptım. Bu bir hobi. Aşağı mahalle yukarı mahalle kavgası gerekiyor mu? Demek ki içini dolduramadıkları kalıplarını bu şekilde doldurmaya hevesliler var..

Benim için de en güzel anı. Hiç işim gücüm olmaz ama sırf, yapmış olmak, ucuza yapılabilir olduğunu hem kendime hem de duyan gören bir iki kişi varsa onlara da göstermek için 40 metre anteni yapıp "havaya" çıktığımda (TA'daydım o zaman) dakka bir gol bir hesabı üzerime sinyal bindirildi.

Çiftliğinde Ali Babanın bekçileri vaaaar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Neyse. Kim nasıl mutluysa öyle.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA3X

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 46
  • İsim Soyisim: Nuri Boylu
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2016, 17:43:48 »
Çanakkale savaşlarının 101 nci yılını anma etkinlikleri için hazırlamış oldugumuz
Web sayfamız yenilenmiştir.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

TC101GS , TC101GP , TC101GLB , TC101E, TC101KT

Bandlarda görüşmek üzere

73,
Nuri ,TA3X
Trac Çanakkale
« Son Düzenleme: 23 Mart 2016, 22:39:34 Gönderen: TA3X »
Nankörlere yakın durma,iyilikve öğütlerin kaybolur

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 59
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2016, 18:17:26 »
Değerli arkadaşlar.

Lütfen yapmayın ama. Kendilerini TA nın sözde temsilciliğine ve amatörlüğün bekçiliğine adamış bu kişilerden izin almadan ve onların tekeli dışında bu tür anlamlı ve ülkemizin adını duyuran aktiviteleri düzenlemek kimin haddine.Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ülkemiz amatörlüğü mandallanmayan görüşmelere sahne olursa,dernek  ayrımı olmadan birlikte aktiviteler yapılırsa,röleler amacı dahiline kullanılır ve kimse rölelerden dışlanmazsa,kimsenin kaosla ve tartışmalarla beslenmeye ihtiyacı kalmazsa,anlamlı özel gün aktiviteleri taraf gözetmeksizin amatörlük felsefesi içinde desteklenirse,kendilerini bekçi zannedenlerde gidip bağlarda bahçelerde bekçilik yaparsa,ÜLKEMİZ RADYO AMATÖRLÜĞÜ maazallah ya gelişmelere sahne olursa... Bu dengesizlere işmi kalır o zaman.!!!!
« Son Düzenleme: 18 Mart 2016, 18:22:53 Gönderen: TA3X »

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter