Gönderen Konu: Halk bandı (cb)mobil olamaz mı ?  (Okunma sayısı 17546 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

P.M.R
  • Ziyaretçi
Halk bandı (cb)mobil olamaz mı ?
« : 21 Kasım 2012, 18:41:45 »
Arabamda cb telsiz var , ayrıca uzunca bir antende.Trafik çevirmede bu ne diye soruyor? CB (halk bandı) desemde yasak böyle şey olur mu araçta diyor? Ben rüyada mıyım ,yoksa gerçek böyle bir durum var mı? Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=3220.0

Çevrimdışı TA2UKC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 7
  • İsim Soyisim: Cem Burak KOCAK
Ynt: Halk bandı (cb)mobil olamaz mı ?
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2012, 18:56:07 »
Benim eski sirket aracinin icinde olan 600.000 euroluk (yazi ile altiyuzbin euro) test cihazini niye ruhsata islettirmedin diye soran kolluk kuvvetleri mensubu olduguna gore bunun sorulmasi da gayet normal geldi bana

Çevrimdışı TB3CWM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 2
  • İsim Soyisim: Berk KARATAN
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2012, 23:53:46 »
Bu olay tüm amatör arkadaşlarımızın başına gelmektedir bende de çok olduğundan en sonunda EGM nin bilgi edinme sayfasına başvurdum ve telsiz cihazların araç ruhsatına işletilmesi gerekiyor mu diye sordum ve oradan telsiz cihazlarının araç ruhsatına işletilmesine gerek olmadığına dair yazı aldım ve bu yazıyı aracımda  bulunduruyorum soran ve bu olamaz diyen polis arkadaşlara da 1. sınıf emniyet müdüründen bana gelen yazıyı gösteriyorum.

bilgilerinize saygılarımla...

Çevrimdışı TA1IHE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 16
  • TA1MT-Eski işaret TA1IHE / Eski işaret TB1CMX
  • İsim Soyisim: Murat KAYGISIZ
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2012, 10:14:18 »
Bu yazının taranmış halini buraya ekleseniz herkes faydalansa nasıl olur diye düşündüm, mümkün müdür?
TA1MT - Eski işaret TA1IHE - Eski işaret TB1CMX

Çevrimdışı TA2UKC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2012, 10:41:59 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bu yazının taranmış halini buraya ekleseniz herkes faydalansa nasıl olur diye düşündüm, mümkün müdür?

Daha onceden de konusulmustu ben de Sn. Tevfik Kozancioglunun EGM den aldigi yaziyi koymak icin izin istemistim. Kendisi ile yaptigim gorusmede avukatindan aldigi bilgiye istinaden sunu belirtmisti. Bu tip belgeler sadec uzerinde ismi yazan kisi icin gecerlidir bundan dolayi herkesin kend yazi almasinda fayda var.

Bu da cok kolay

Burdan gerekli bilgileri doldurduktan sonra gonder tusuna basiyoruz en gec 15 gun icinde cevap geliyor. Kanunen 30 gun siniri var.

P.M.R
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 22 Kasım 2012, 11:02:22 »
Ben şahsen başvuru mu yaptım.Yolda hangi tür bir memur arkadaşa rastlayacağımı bilmediğimden. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1IHE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 16
  • TA1MT-Eski işaret TA1IHE / Eski işaret TB1CMX
  • İsim Soyisim: Murat KAYGISIZ
« Yanıtla #6 : 22 Kasım 2012, 11:09:26 »
ben de yolladım valla, ilginize teşekkürler arkadaşlar

Çevrimdışı TA2UKC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
« Yanıtla #7 : 22 Kasım 2012, 12:06:20 »
Yaklasik 2 yildir aracim da orjinal yazinin kendisi ile 3-4 kopyasi duruyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap)

Çevrimiçi TA1ILE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • İsim Soyisim: Levent ERTEK
« Yanıtla #8 : 26 Kasım 2012, 01:18:55 »
Bence yazıya gerek yok arkadaşlar, bu cihazları kullanan arkadaşlar bilinçli olursa uygun bir şekilde izah ederse sorun olmaz.
18.07.2009 tarihli   27292 Sayılı resmi gazetede yayınlanan Özel telsiz Sistemleri Yönetmeliği Mevcut ruhsatname ve sertifikalar başlığı altında GEÇİCİ MADDE 1' e göre;

"Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce Kurum tarafından frekans tahsisi yapılmış ve ruhsata bağlanmış telsiz cihaz ve sistemlerinden bu Yönetmelik kapsamında olanlarının ruhsatnameleri ile halk bandı (CB) telsiz cihazlarının sertifikaları Kurum tarafından iptal edilir. Ancak, söz konusu telsiz cihaz ve sistemleri bu Yönetmelik kapsamında, sertifika, ruhsatname, kullanma izni ile frekans tahsis ve tesciline gerek olmaksızın kullanılmaya devam edilir." denilmektedir.

bu şekilde kanunla kitapla cevap verildiğinde sorun olmayacaktır. Yine de ben işimi garantiye almak istiyorum diyorsanız bu yönetmeliği aracınızda taşıyabilirsiniz. Herkes bilgi edinme kanunu çerçevesinde başvuru yaparsa bu kurum gereksiz yere meşgul edilmiş olur diye düşünüyorum. Saygılar...

Not: Ayrıca bu konuyla ilgili olarak aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2012, 01:23:58 Gönderen: TA1CJX »

Çevrimdışı TA2UKC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
« Yanıtla #9 : 26 Kasım 2012, 10:47:43 »
Bence yazıya gerek yok arkadaşlar, bu cihazları kullanan arkadaşlar bilinçli olursa uygun bir şekilde izah ederse sorun olmaz.

bu şekilde kanunla kitapla cevap verildiğinde sorun olmayacaktır. Yine de ben işimi garantiye almak istiyorum diyorsanız bu yönetmeliği aracınızda taşıyabilirsiniz. Herkes bilgi edinme kanunu çerçevesinde başvuru yaparsa bu kurum gereksiz yere meşgul edilmiş olur diye düşünüyorum. Saygılar...

Kazin ayagi maalesef oyle degil.

Onemli olan karsinizda ki insanin idrak kapasitesi ile alakali. Yukarida da yazdim ama detaylarini vermemistim.  BTK ve ilgili operatorden gorevlendirme yazisina ragmen (Bakin konu ile ilgili en ust mercii BTK dir) benim test ekipmanlarima el koymaya kalkisildi. El koyulamadi o baska.

Bence gene bir tur daha Bilgi Edinme Kanununa istinaden yazi istemekde fayda var.Kurumun bir isi de bu sorulara cevap vermek. Mesgul edilmek diye bir sey yok. Murphy nin  en basit kurali altini olan kurali koyar. O kurum benim icin var ve benim odedigim vergiler ile kendini idame ettiriyor o zaman benim her istegime (makul mantikli ahlaki ve kanuni olmak sarti ile) cevap vermek zorunda bu kadar basit.Mesguliyet verme kismina bu sekilde muhalefet serhimi koyuyorum.

Ikinci olarak maalesef kurumlar kendi personelini dogruy duzgun egitim vermiyor. Gecen sefer bu yaziyi istedigimizde ki bayagi kalabalik bir grup istedi mecburiyetten silsile yolu ile bilgi notu dagitimi yapildi bir sure rahat ettik.Ama goruyorum ki bu gunlerde yeni atamalar ile konuyu ve kanunu bilmeyen cok fazla personel var. Gene kalabalik bir tur daha ayni yaziyi istersek gene bilgi notu dagitimi olacaktir.

Saygilar sevgiler

« Son Düzenleme: 26 Kasım 2012, 11:55:50 Gönderen: TA2UKC »

P.M.R
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 26 Kasım 2012, 11:42:28 »
Dediğinize katılıyorum,polis arkadaş beni çevirdiğinde sen bizi de dinliyorsundur şeklinde ithamdada bulundu?Öyle şey olur mu ,bu cb (halk bandı) bu cihazın band aralığı var ,dedim.Yani buradan şu çıkıyor ,personel bu konularda bilgi sahibi değil.73 Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

P.M.R
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 27 Kasım 2012, 21:39:05 »
EGM bilgi edinmeden yanıt geldi:"bu işlerle kıyı emniyeti ilgileniyor.Oraya başvurun".Peki trafikteki memur arkadaşlara biz ne diyeceğiz,kıyı emniyetini hangi memur dikkate alır ? Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2UKC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
« Yanıtla #12 : 29 Kasım 2012, 13:33:31 »
EGM bilgi edinmeden yanıt geldi:"bu işlerle kıyı emniyeti ilgileniyor.Oraya başvurun".Peki trafikteki memur arkadaşlara biz ne diyeceğiz,kıyı emniyetini hangi memur dikkate alır ? Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ilgi olarak EGM den gelen yaziyi KEGM ye gonder ve onlardan bir yazi iste. Ve her iki yaziyida aracinda bulundur.

Soranada bak EGM boyle dedi KEGM de boyle dedi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

P.M.R
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 29 Kasım 2012, 14:14:01 »
Kıyı emniyetine online dilekçe verdim.İlgileniyorlar bakalım ne çıkacak..... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1AYY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 2
  • İsim Soyisim: Yakup SAYIN
« Yanıtla #14 : 03 Aralık 2012, 02:57:04 »
bu mantıktan hareketle, aracımızdakı arac kıtıne taktıgımız cep telefonlarını da ruhsata ısletmemız gerekmez mı? arkadas bu polisleri nıye 2 dakıka egıtmezler kı? zor mudur o kadar yahu? Aracımda bulunan DOD v660 ı "antı radar" sanan memurlarla ugrastım. (avuclarını yaladılar o ayrı)...

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Halk Bandı El Telsizi

Başlatan cansos

2 Yanıt
7378 Gösterim
Son İleti 29 Mart 2012, 18:06:09
Gönderen: TA2IKY
xx
cd halk bandı 27 mhz anten

Başlatan guvem2000

3 Yanıt