Gönderen Konu: KEGM Son yapılan Sınav İzmir Amatör Telsizciliğin Ayaklar altına alınması  (Okunma sayısı 24611 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA5SO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 7
  • İsim Soyisim: ŞERİF AYHAN KILIÇLI
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2012, 17:23:29 Gönderen: TB5CAK »

Çevrimdışı TA9OZB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • TA2SU
  • İsim Soyisim: HILMI OZBEK
Yurt dışında Amerikada Almanyada amatör telsizcilik sınavı nasıl yapılıyor onlara bakalım veya yapılıyormu oda önemli bir konu peki bide bir sorudaha buraada amatör olarak sınava giren arkadaşları kim ikna etti radyo amatörlüğüne kim heves ettirdi bu adam uykudan uyanıpta ben amatör olacam demedi bir amatör abimiz kardeşimiz vesile oldu onu bu güzel hobiye ortak etmek için benim bildigim elektronıkte cok duayen olmus insanlar bu işlere gönül vermiş insanlar sırf bu sınav olaylarında ÖSYM de davrandıkları için bırakıp çekıp gitileer sağa bakma sola bakma bir hobi ile ugraşmak gönül vermek için sınava giriliyor çok saçma bunun kıssasları sadece sınav olmamalı Önemli olan A sınıfı belgeyi cebine koymak degil yukardada bahsedildii gibi bu işe gönül verilmeli UNUTMAYALIM SINAVA GİREN ARKADAŞLARI BİZLER TEŞFİK ETTİK ŞİMDİ ONLARA SIRT DÖNÜYORUZ HAYATTINDA LEHİM TELİ GÖRMEMİŞ ARKADAŞA İŞLETME SORUUNDAN ANLAMACAGIZATEN MALUM YANI KEGM SORU BANKASI OLMASIN 100 KİŞİDEN KAÇ KİŞİ C SINIFI ALACAK MERAK EDİYORUM EZBERLE GİT A SINIFI AL GEL OLDU AMATOR

Çevrimdışı TA9OZB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • TA2SU
  • İsim Soyisim: HILMI OZBEK
Yücel Bey Şimdi Kopya çektiler yarın bunlar ortalıkta boş boş gezecegini söylemişiniz ya Her kopya çeken bu şekilde davranır diye bir hüküm mü var gerçekten yeni amatör olacak arkadaşları daha olamadan bu hobiden sogutmaya basladık hem siz egitimci kendini geliştirmiş bir kişi olarak sizin yorumlarınızın bu şekilde olmaması gerekli diye düşünüyorum BİZ bu arakadaşlara daha fazla nasıl bir bilgi vermeliyiz onu konuşmalıyız
Bu foruma bilgileri becerileri hevesleri artsın amator radyoculuk nedir nasıl yapılır bilinsin diye bu arakadaşları amatör olmadan forma girmelerine izin vermedinizimi Şimdi bu arkadaşlar bir sınava girdi biriside bir isnatta bulundu hala İSNAT olarak kurum kuruluş veinsanlar suçlanmak ta bence bunun yeri bu forum olmamalı burda herkez bilgisini paylaşmalı ve arakdaşlara yeni amatör olanlara bu hobiyi sevdirmeliyiz.

Çevrimdışı TB3PSU

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 29
  • Tecrübe: herkesin kendi hatalarına verdiği addır..
  • İsim Soyisim: Soner UÇAR
Şöyle yada böyle bir şekilde belge alıpta telsizin mandalına yıllardır basmamış olan arkadaşları merak ediyorum ben şahsen.Madem ki içinizde bu hobi için bir fırtına kopmuyor, daha uzaklara nasıl ulaşırım, daha kazançlı bir anten nasıl yaparım diye merak etmiyorsanız niye sınava girip belge alma zahmetine giriyorsunuz? Bu da ayrı bir konu değilmi arkadaşlarım,değerli ağabeylerim.Amatör camiamızın genişlemesi-çoğalması demek binlerce belge almış kişi ile değil- bu hobiye gerçekten gönül vermiş,meraklı,araştırmacı  ve aktif arkadaşlarla olacaktır. Yine bir sınav dönemi geçti. Kazanan arkadaşları kutlarım ama içlerinden belgelerini alıpta gerçekten amatör olacak-hiç olmazsa bir portable cihaz ile simplex veya role frekansların da  kaç kişi çıkacaktır merakla beklemekteyim..Örneğin sadece İzmir'den bu dönemde kaç kişi kazanmıştır ve bu kazananların kaç tanesi gerçek amatör olacaktır.Bence önemli olan budur....73
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2012, 19:40:50 Gönderen: TB3PSU »
Baskalarinin bilgisi ile bilgin olsak bile , ancak kendi aklimizla akilli olabiliriz...

TB3BPO
  • Ziyaretçi
Sizinlerin söylediğinize katılıyorum fakat bir yıllık amatörüm ve işim gereği Türkiyeyi geziyorum.Ama inanın konu buraya kadar geldiyse bende birşeyler paylaşmak isterim.Gittiğim birçok ilde görüşmeler amatörlerin arasındaki anlaşmazlık gerginlik ve düzensizlik.Herkezin birbiri hakkında tanımadan görmeden yorum yapması,düzeysiz konuşması dikkatimi cekiyor peki bu neden?Benim düşüncem sınavdaki sorulardan kaynaklanan eksiklik.Sınavda bir onbeş soruda genel bilgi,kültür vs. gibi sorular olsada amatör belgesi alacak kişinin seviyeside tespit edilse daha iyi olmazmıydı.O zaman belkide konular buraya kadar gelmezdi.Ben kendim inşaat teknikeriyim ve kendi cabamla cb ile başladığım bu işi B sınıfı amatörlüğe yükseltim.Bu sınavıda iş içabı dışarda olduğumdan dolayı başka bir şehirde girdim ve kazandım.O zaman da sınava girenleri ve kazananları hatta A belgesi alanları gördüm diyorum ve konunun sapmaması için yazımı sonlandırıyorum.Herkeze hayal ettiği gibi bir hayat dilerim.Saygılar..

--HEKİMOĞLU--
  • Ziyaretçi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Herkese Merhaba Böle Bir Konunun Acılması Üzücü Oldugunu Düşünüyorum Konuyu Acan Arkadaşın Bu Konudan Ne Gibi Bir Sıkıntısı Oldugunuda Anlamaış Değilim Henüz Acaba Sınavı Sızın Dedıgınız Gıbı Uslüne Uygun Yapsalardı Suan Kaç Kışı Bu Sınavı Geçebilecektı Ben Cok MErak Edıyor Ve Cok Az KIsının Gececeğını DUsunuyorum Sınavda Böyle Bır Esneklıgı Kegm gözetmenlerinin Saglaması Bence Iyı Herkesin Amatör Telsizci Olması Cok Guzel Bırsey Bence
Sız Bu Konuda Rahatsızlık Duymuşsunuz Ama Sızın Rahatsızlık DUydugunuz Ve Buna BAglı Olarak Sınavı Kazanan Arkadaslarımızın Yarın Bir Gün Doğal Bir Afette Sızı Veya Ailenizi Kurtarmayacagını Nereden Bile Bilirsiniz Cok Merak Edıyorum Bence Sınavsız ALınmalı Sınava Bıle Gerek Yok Bölesıne Önemlı Bir Hobi Ve Amaç Uğruna Uğrasan Bız Hobiciler Tamamıyle Kendı Butcelerımızle Bu Hobıye Gönul Vermıs Kısılerız düşüncenıze Katılmıyor Sınavda Görevli Devlet Memurlarını Sıkıntıya Sokmanızıda İstemem Şayet Kendımde Bir Devlet Memuru Olarak Vatandaşa Elımden Geldıgınce Yardımcı Olmaya Gayret Edıyorum
sınavı iptal etseler elinize ne geçicek cok merak edıyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Kırıcı Olduğsam Çok Özür Diliyorum
Hele Hele Bu Kişi Trac Üyesiyse Ayrı bı Şaşırmam Gereke Trac İnsanları Bu Hobiye Yönelten Bir Dernekken

Bende İzmir de sınava girip 98 puanla A sınıfını hak eden bir kişi olarak...Kenan Şimşek beye şu yönde katılıyorum...

şöyleki ....

ben bu sınava öyle hazırlandım ki tabiri caiz ise inek gibi derler ya o şekil hazırlık söz konusu... ders çalışmalarım sırasında ailemi ve çocuklarımı bile ihmal ettim bazı zamanlarda... kaç hafta üst üste İzmir Trac ın düzenlediği kurslarda zamanımı harcadım.. ve bir takım kendi hayatımdan ödünler verdim ...ama sonuçta sınavda başarı kazandım...

Şimdi bu emeklerim ve kazanımın karşısında hak etmiş olduğum derecemin elimden alınması sonucu... bu durum itibari ile Oğuz Kurt bey bana nasıl hesap verebilecek.... hakkımı nasıl ödeyecek...elbetteki kendi açısından haklı olabilir ama sıkıntısını sınav esnasında dile getirebilirdi... muhakkak bazı dostlarımız diyebilir.. zaten çalışmışsın tekrar kazanabilirsin...elbet buda olabilir ama ben neden Oğuz Kurt beyin takıntı gösterdiği bir konu hakkında madur olayım... durumun bu yöndende değerlendirilmesini... ve gerçekten 4 kasımda sınava deli gibi hazırlık yapanların en azından manevi yönden hakkının zayii olmaması açısından bu girişimlerin ertelenmesi kanaatindeyim...

Oğuz Kurt beyin bakış açısıyla irdelediğimizde ise; böyle bir takım sınav literatürüne    aykırı durumlar için ileride yapılacak sınavlara yönelik önlemler açısından  yaptırımlar öngörülebilir ama... 4 kasım tarihli sınavda ki mücadele etmiş kişileri zayii etmeyiniz...

Saygılar...sevgiler...

Özgür HEKİMOĞLU

TA3???                               

TB9BIH
  • Ziyaretçi
Yıllar önce cb de aynı şekilde başlamıştı hobi diyerekten.... Evimize Babam rahmetli getirmişti. Ben daha 5 yaşındaydım. Çok güzel dostluklar ailece görüştüğümüz insanlar vardı camiadan. Tabiki hobinin yaygınlaşıp her kesime hitap etmesine kadar sürdü bu güzel hobi... Burada ki üstadlarım Babamın neden apar topar cihazı evden alıp götürdüğünü sanırım anlıyorlardır. Demem o ki; ben bu telsizi gerçekten hobi olarak yapıyorum arkadaş.... Ailemin yanında karımın çocuğumun yanında dinliyorum. Kimse kusura bakmasın yanlışta anlamasın sözüm meclisten dışarı ben telsizle konuşurken dışardan gören insanlar bayan arkadaş düşüyormu diye soruyorlar..... Bu ne cehalettir!! Yok öyle lisansı cebine koy, yok öyle kendine polis süsü ver, abuk sabuk konuş!!! Bu işi yapmak isteyen hakkıyla alır arkadaş... Ben ailemin yanında dinlediğim telsizimi Babam gibi kaldırmayacağım.... Şikayette bulunan arkadaşıda gönülden kutluyorum ve arkasındayım... 73' TB9BIH

Çevrimdışı TA4ANN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 2
  • Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi
  • İsim Soyisim: Kenan ŞİMŞEK
Benim Şahsi Düşüncem Bu Konunun Kapatılması Yönünde Baya Sıktı Bence Bu Konu Arkadaşın Bır Rahatsızlıgı Var İse Resmi Yollardan Başvurusunu Yapar Eyer Gucu Yetıyorsa Yapılan Sınavı İptal Ettirir Bunu Buraya Lanse Edip Ne Elde Etmek İstediğinide Anlamış Değilim Bugünümü Sırf Bu Gereksız Konuya Ayırdım Gereksız Konularla Insanların Aklınıda Bulandırmayın Okadar Yazı Yazıldı Bir Tanesine Bile Cevap Yazmadın Konuyu Acan Arkadaş Ortaya Bir İdda Atıp Sonrada Köşene çekilip Konuna Gelen Cevapları Okumakla Olmuyor Konuya Dahil Olbarı
Senden İstediğim Tek Kelime Sınav Gunu Neden İtiraz Etmedin de 9 Gün Geçtikten Sonra İdda Atıyorsun Ortaya  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap [size=78%] [/size]

Çevrimdışı TA4IOK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 4
  • İsim Soyisim: Oğuz KURT
Öncelikle dinlemek gerekir ki radyo amatörlüğünde  bu konu çok önemlidir Radyo Amatörü dinlemeyi bilen insadır. Dinlemek çok önemldir.!!. Forum ordamında bir serzenişte bulundum. ve dinliyorum. Olumlu olumsuz ve nötr hiç bir yorum hakkında cevap vermeyeceğim bu konuda cevap verirsem forum kurallarına aykırı bir harekette bulunmuş olacağı polimik vss. durumlar söz konusu olacaktır. olumlu veya olumsuz her türlü görüşede cevabım vardır.. Arzu edenler varsa bana ulaşabilirler hatta bu konuyla la ilgili özel bir forum ortamıda oluşturum. yorum ve cevapları herkes görebilir. bu konuda yazabileceğim cok şey var ama sanırım ortam olarak kuralların dışına çıkmış olurum. Forum ortamı dışında ki hassasiyeti gördüm vede beni umutlandırdı. umarım Radyo Amatörleri Haklarını vede frekanslarını koruyabilirler.
selamlar
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2012, 03:33:09 Gönderen: TA4CMF »

Çevrimdışı TA4ANN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
Öncelikle Cevap Verdiğiniz İçin Teşekkür Ederim Ama Mesajımın Sonundakı Soruyu Yanıtlamanızı Beklerdım Ve Beklıyorumda Tabıkı Size Katılıyorum Dinlemek Konusunda Ama Konuşmadan da Birşey Çözüme Ulaşmaz Değil mi Siz Konuşun ki Sorunları Çözüm Yoluna Gidibilsin Yanlışmı Dusunuyorum

Çevrimdışı TA4IOK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
peki kısaca cevaplayayım tarihe takmıssınız madem Sınav 4 Kasım ben 11 Kasımda yazdım yani 7 gün geçmiş  sizin tabirinizle 4+9=13 Kasım yapar bu gün yazmadım bu konuyu 1 ay sonrada yazmadım ne nedir ne değildir bölgelerde araştırdırdım sınav tarihinden sonra 7 gün sonra yazdım 13 kasım bile yazsam bunun hesabınımı soracaksınız ?   amacınız nedir ?

Çevrimdışı TA4ANN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
burda önemlı olanın gun sayısı olmadıgı acıkca ortada asıl sormak ıstedıgımde acıkca ortada neden sınav gunu ıtırazınızı yapmadınız da şimdı buradan yapıyorsunuz en merak ettıgım konu bu sınav esnasında gözetmenlerın sessızce kopya cekebılırsınız cevabına neden karsılık vermedınız veya sınav baskınına durumu belırtıp tutanak tutturmadıgınızı merak edıyorum maadem bukadar serzenısınız var  kimseye hesap sormak haddime değil yanlış algılamayın ve anlamayın lutfen rıca edıyorum sızden sadece aklıma takılan soruyu soruyorum eyer rahatsız edıyorsam bırdaha yazmam

Çevrimdışı TA4IOK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
kime kimi itiraz edeceksiniz ki ben 10 yıldır bu sınav ortamını görmedim hayatım boyunca da görmedim. Kime kimi itraz edeceksiniz ??
elbetteki bu konuda konu açarken bu hususta araştırma yaptım ve 7 gün sonrası açtım konuyu. dilerim sizi aydınlatabilmisimdir.

Çevrimdışı TA4ANN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
kime kimi itiraz edeceksiniz ki ben 10 yıldır bu sınav ortamını görmedim hayatım boyunca da görmedim. Kime kimi itraz edeceksiniz ??
elbetteki bu konuda konu açarken bu hususta araştırma yaptım ve 7 gün sonrası açtım konuyu. dilerim sizi aydınlatabilmisimdir.

SAYGILAR

Çevrimdışı TA4IOK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
bende saygılarımı iletirim tüm amatör olabilen camiaya maselef durum böyle
Amatör Camiası inşallah bu konuda birlik olur. Değerlerine sahip cıkar dileğiyle
73

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
KEGM SINAV SORULARI BANKASI AÇIKLANMIŞTIR - ÖRNEK SINAV SORULARI (BİRLEŞTİRİLMİŞ KONU)

Başlatan TA3HS

25 Yanıt
17946 Gösterim
Son İleti 04 Mart 2012, 14:27:21
Gönderen: TA4AKA
xx
AMATÖR TELSİZ CİHAZI İTHALAT İZİNİ ALINMASI

Başlatan TA3DP

0 Yanıt
5724 Gösterim
Son İleti 01 Temmuz 2015, 14:11:35
Gönderen: TA3DP