Gönderen Konu: AMATÖR TELSİZCİLER, HABERLEŞME AĞINI GENİŞLETİYOR  (Okunma sayısı 6289 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
Mersin Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği (MERAD), Türkiye'nin dört bir yanından kente gelen amatör telsizcilerin daha rahat ve kesintisiz haberleşebilmesi amacıyla, Silifke ilçesinde bulunan ve bin 250 rakıma sahip olan Çeliktepe'ye VHF röle kurarak haberleşme ağını genişletti.
Yeni kurulan rölenin, Mersin'deki 439.175 MHG UHF rölesiyle linkleneceğini belirten MERAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Orçun Yeter, bu yöntemle Silifke'de bulunan veya yaz tatili nedeni ile buraya gelen telsizcilerin; Kahramanmaraş, Anamur, Silifke, Gülnar, Mut ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'yle (KKTC) kesintisiz iletişim sağlayabileceklerini söyledi. Dernek olarak amatör telsizcilerin geniş bir haberleşme ağına sahip olması için çalıştıklarını ifade eden Yeter, "Kurduğumuz röle ile Mersin'deki 439.175 UHF rölemiz linklenerek aynı anda Silifke rölesindeki bir konuşma Mersin'e, Mersin'deki bir konuşma da 145.675 MHZ VHF rölemizin kapsama alanındaki ilçelerimize rahatlıkla ulaşmaktadır. Kurmuş olduğumuz bu sistemle Kahramanmaraş'tan Anamur'a kadar kesintisiz iletişim sağlanmaktadır" dedi.
Yeter, Mersin Acil Durum Haberleşme Sistemi Projesi içinde çalışmalar yaptıklarını dile getirerek, "Mersin Acil Durum Haberleşme Sistemi Projesi'ni hazırladık. Proje için Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Ulaştırma Bakanlığı'na başvuruda bulunduk, Yaklaşık 20 bin TL'yi bulan bir bütçeye ihtiyacımız var. Şu anda çıkacak sonucu bekliyoruz. Olumlu bir sonuç aldığımız takdirde Mersin Acil Durum Haberleşme Sistemi Projesi ile kentin acil durum haberleşmesini de kurarak, afetlerde rahat bir haberleşmenin de önünü açmış olacağız" şeklinde konuştu.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2522.0
Telsiz Radyo Amatörleri Cemiyeti - TRAC Ankara Şube Başkanlığı

Çevrimdışı TB6DO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Dursun Öcal
Ynt: AMATÖR TELSİZCİLER, HABERLEŞME AĞINI GENİŞLETİYOR
« Yanıtla #1 : 22 Mart 2012, 21:36:26 »
çok güzel bir çalılşma elinize sağlık ama öğrenmek istediğim birşey var buradaki elektrik sorununu nasıl çözdünüz biz yozgat için sıkıntılı durumdayız elektrik yönünden

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
Ynt: AMATÖR TELSİZCİLER, HABERLEŞME AĞINI GENİŞLETİYOR
« Yanıtla #2 : 23 Mart 2012, 01:44:34 »
Kusura bakmayın başka bir siteden alıntı yaptım, konu başlığını google ye yazdığınızda kaynağına ulaşabilirsiniz, bugün farklı bir arkadaşımıza da bahsettim, bugünki açtığım hiç bir konu bana ait değil sadece paylaşımlarını ben yaptım.Unultulmaz ise eğer araştırmasını yaparım, söz vermeyimde.

Yozgata selamlar

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
AMATÖR TELSİZCİLER *** ŞİİR ***

Başlatan TB5DX

3 Yanıt
5637 Gösterim
Son İleti 13 Şubat 2011, 17:13:28
Gönderen: TB1BHG
xx
Dışarıdan Bakılınca Biz (Amatör Telsizciler)

Başlatan TB2PMH

0 Yanıt
3724 Gösterim
Son İleti 22 Mart 2012, 14:35:51
Gönderen: TB2PMH
xx
Bilecik'teki amatör telsizciler

Başlatan TB2TSE

2 Yanıt
2795 Gösterim
Son İleti 14 Kasım 2015, 22:15:49
Gönderen: TB2TSE