Gönderen Konu: TELEFON DOLANDIRICILIĞI DİKKAT  (Okunma sayısı 4638 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA3AV

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 3
  • Herşey Telsizcilik İçin
  • İsim Soyisim: Alp Eren AVCU
TELEFON DOLANDIRICILIĞI DİKKAT
« : 02 Şubat 2012, 00:56:26 »

DİKKAT BU GÜN ALDIĞIM MESAJDA YAZANLAR
TEBRİKLER DEĞERLİ MÜŞTERİMİZ 4 BÜYÜK TARAFTAR FORMASINI HEDİYE KAZANDINIZ 0216 370 22 02 HEDİYE FORMANIZI ALMAK İÇİN 0216 370 22 02 ARAYIN.DİKKAT GÖNDEREN NUMARAYA 0537 01 67 829 

Sn site yöneticileri konuyu nerde paylaşacağımı bilmediğim için burada paylaştım doğru başlık altına alınırsa uygun olur 73

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2402.0

Çevrimdışı TA1ABU

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 2
  • İsim Soyisim: Barış Koçoğlu
Ynt: TELEFON DOLANDIRICILIĞI DİKKAT
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2012, 10:37:52 »
ben avea kullanıyorum online işlemlerden size gönderilen mesajları kısıtlama hakkınız var bende bu şekilde gelen mesajları kısıtladım şimdi rahatım ,,

Çevrimdışı TA2AOG (SK)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: Osman Güler
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2012, 11:22:34 »
Aşağıdaki kaba söz ve linklerden dolayı peşinen özür dilerim arkadaşlardan.

Hele ki vodafone'nun 7070 servisi var ki tam tam şerefsizler. Müşteri temsilcileri biz kapatamayız  0542 757 3332  bu numarayı arayıp kapattırın diyor.

"Ulan bu servisi ben mi açtırdım da ben orayı burayı arayayım, kapatın" dediğimizde,

"vallah billah biz yapamıyoruz" diyorlar,

e hadi bakalım öyle olsun deyip numarayı aramaya başlıyorsunuz. AKŞAMA KADAR MEŞGUL.

Sonra anlıyorsunuz aşağıdaki linkteki adamın halini,

Çevrimdışı TA2MR

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 9
  • İsim Soyisim: Aziz SARI
« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2012, 12:27:33 »
Gelişen teknolojiyle beraber her gun yeni bir dolandırıcılıkla. karsılasıyoruz benide 318 alan kodlu yabancı numaralardan aradılar ve bu forum da paylasmıstım benim telefon ózelıgi olan.adrese göre engelle.ile bu tarz numaralara engel koya bıliyorum bu tarz numaralardan aranan arkadaslar kesinlikle geri donüş yapmasınlar zaten emniyet de sık sık uyarı mesajları yoluyor

Çevrimdışı TA1AON

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Onur Öztürk
« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2012, 14:39:17 »
mesajı bırakın siz direk telefonla arayanlar bile var böyle dolandırıclık için.reklam amaçlı forma gönderiyoruz diyorlar ücretsiz diyorlar.peki derseniz ücretsiz gönderiyorda kargo parası istiyor senden forma fiyatı kadar.

bir bu mesajları reklam telefon numarasından değilde normal telefondan mesaj atıyorlar.operatör sadece reklam mesajlarını engelleyebiliyor.bu atılan mesajlar normal telefon numarasından atıldığı için engellem şansınız yok.ama iphone de bazı programlar var.numarayı yazıyorsunuz engelliyor.

Çevrimdışı ta2fm

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Oktay Ertürk
« Yanıtla #5 : 30 Nisan 2012, 21:40:33 »
GSM tellerde symbian olsun android olsun hem SMS hem çağrı sınırlama yapılabiliyor. Şimdi ben sabit telefonlarda da çağrı sınırlayabilen bir model varmı onu arıyorum.
Kısaca başımdan geçen bir dolandırıcılığı da ben yazayım da belki size de bulaşırlar!
Bir ara köpek aramak için intoko sitesine ilan bırakmıştım (bu tipler bu siteyi takip etmekte ben de yeni öğrendim) birisi GSM e SMS atmış Selamun aleyküm köpek var ara diye!!! aradım, ben ordu mensubuyum açık konuşamam, dinleniyoruz  gibi klasik traştan sonra hemen göndereceğim  ama kutu için 50 kurye için 50 L. gönderirsin anlamında muhabbet yaptı. (bu şekilde yazmamın amacı net konuşmaması. Sonuçta kısaca parayı da alamayacağını belki kontürle alabileceğini söyledi! Sakın amatörsün tabiki yememişsindir demeyin, yedim  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Hiç aklıma gelmedi konu ile ilgili google da arama yapmak. Yaptım ama kontürden sonra  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Onlarca benzer ilanı var. Neyse benzerlerini noolur siz yemeyin. İnsana kötü koyuyor.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
DİKKAT DİKKAT DİKKAT YURT DIŞINDAN CİHAZ GETİRTENLERİN DİKKATİNE

Başlatan TA5AEK

13 Yanıt
3716 Gösterim
Son İleti 24 Temmuz 2012, 18:33:31
Gönderen: TA4ACV
xx
İPHONE 3 TELEFON İÇİN APRS

Başlatan TA2ANS

7 Yanıt