Gönderen Konu: DEVAMLI TELSİZ TAŞIMA...  (Okunma sayısı 28154 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TB2PMB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 7
  • İsim Soyisim: Murat Basel
Ynt: DEVAMLI TELSİZ TAŞIMA...
« Yanıtla #15 : 19 Aralık 2011, 12:05:58 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bence de yazı çok güzel olmuş, malumunuzdur sınava hazırlanıyorum ve çevremizdeki memurlardan aldığım bilgiye göre bazıları daha bu tür konularda hiç denk gelmediklerini, denk gelenlerinde kanunlara uygun olduğu sürece taşıyabildiklerini söylediler.Nasıl başlanırsa öyle gider, dün sabah bi dinleme yaptım ve amatör bandlardan hiç birini duyamadım, daha nasip olmadı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap babamında dediği gibi bazen cinsleri çıkabiliyor o yüzden yinede dikkat etmek lazım. Kurallara uydukdan sonra sorun olacağını düşünmüyorum.Yaşamadan göremeyiz değilmi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Syg
Master
Sn Mehmet bey evet size katılıyorum. Tabiri caiz ise sinsleri çıkabiliyor. Bende babamdan biliyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ama yine sizin de dediğiniz gibi kuralalra yuduktan sonra sorun olmaz uamrım. Yaşayarak göreceğiz artık selamlar.

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
« Yanıtla #16 : 19 Aralık 2011, 12:15:39 »
Doğru söylüyorsunuz yaşayıpta göreceğiz muhakkak Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Telsiz Radyo Amatörleri Cemiyeti - TRAC Ankara Şube Başkanlığı

Çevrimdışı TB2PMB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #17 : 19 Aralık 2011, 13:22:05 »
Doğru söylüyorsunuz yaşayıpta göreceğiz muhakkak Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Sayın Mehmet bey özelden msjınıza cevap veremiyorum çünkü beni engellemişsiniz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Sanırım yanlışlık oldu yazınıza istinaden cvp yazamıyorum bilginize. bir kontrol ederseniz sevinirim

Çevrimdışı TA1AYG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Murat AYDOĞAN
« Yanıtla #18 : 19 Aralık 2011, 13:33:50 »
Dün gece saat 01:30 da Taksim meydanında Yunus polis çevirdi. Yakasında wouxing dual telsiz vardı. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Hemen sordum memnunmusunuz diye, gayet memnun olduğunu söyledi. Ve o arada benim FT-51 in anteni görünce hemen kaptı. Sonrasında diyolok şöyle..

Polis: Bunun markesı ne ?
Ben: Yaesu FT-51 dual Amatör telsiz.
Polis: Ağırmış bu. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Ben: Tabi alıştınız wouxing'e eskiden 4115 taşıyordunuz unuttunuzmu. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Polis: Sorma ya ne hamallık yapmışız Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Polis: Polis frekanslarını dinlemiyorsunuz değilmi ?
Ben : Tabiki hayır. Ben amatör lisansı olan bir telsizciyim ve kesinlikle kurallar dahilinde hareket ediyorum.
Bu arada telsizimi bana uzatıyor. Ve hemen arkasından.
Polis : Peki. Bekleme yapma ticariiii Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tabi ben hafta sonları ticari taksideyim gece taksim civarı.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap)

Bu diyoloğu anlatmamdaki sebep. Kendinizden emin olun ve kesinlikle cihazınızda herhangi bir kurum frekansı yüklü olmasın. Özellikle Lisansınız yanınızda bulunsun. Gerisini dert etmeyin.. 73s..

Çevrimdışı TB2PMB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #19 : 19 Aralık 2011, 13:40:34 »
Dün gece saat 01:30 da Taksim meydanında Yunus polis çevirdi. Yakasında wouxing dual telsiz vardı. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Hemen sordum memnunmusunuz diye, gayet memnun olduğunu söyledi. Ve o arada benim FT-51 in anteni görünce hemen kaptı. Sonrasında diyolok şöyle..

Polis: Ağırmış bu. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Ben: Tabi alıştınız wouxing'e eskiden 4115 taşıyordunuz unuttunuzmu. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Polis: Sorma ya ne hamallık yapmışız Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Ben : Tabiki hayır. Ben amatör lisansı olan bir telsizciyim ve kesinlikle kurallar dahilinde hareket ediyorum.
Polis : Peki. Bekleme yapma ticariiii Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tabi ben hafta sonları ticari taksideyim gece taksim civarı.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap)

Bu diyoloğu anlatmamdaki sebep. Kendinizden emin olun ve kesinlikle cihazınızda herhangi bir kurum frekansı yüklü olmasın. Özellikle Lisansınız yanınızda bulunsun. Gerisini dert etmeyin.. 73s..
Çok iyi bir diyalog Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Anladım Murat bey. Bu gibi durumlarda lisansımın yanımda bulunması ve hiçbir zaman olmayacağı gibi kamu frekanslarının yüklü olmaması durumunda hiçbir sorun çıkmayacak. Teşekkür ederim saygılar

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #20 : 19 Aralık 2011, 13:44:41 »
Olurmu ne engellemesi  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  ben kimseyi engellemem ki, orda bi yanlışlık var proflilinizden az önce baktım, %5 uyarı seviyeniz bulunmakta.Ama ben engellemedim emin olun.Sitede takıştıklarım oluyor ama kimseyi engellemiyorum.Üzüldüm şimdi.

Yeni forum kurallarında olsa gerek bu uyarılma durumu.% 5 uyarıldığınız için sanırım mesaj atamıyorsunuz.Kontrol ekibi ve yöneticiyle görüşünüz  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Saygılarımla
Master

Çevrimdışı TB2PMB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #21 : 19 Aralık 2011, 13:49:50 »
Olurmu ne engellemesi  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  ben kimseyi engellemem ki, orda bi yanlışlık var proflilinizden az önce baktım, %5 uyarı seviyeniz bulunmakta.Ama ben engellemedim emin olun.Sitede takıştıklarım oluyor ama kimseyi engellemiyorum.Üzüldüm şimdi.

Yeni forum kurallarında olsa gerek bu uyarılma durumu.% 5 uyarıldığınız için sanırım mesaj atamıyorsunuz.Kontrol ekibi ve yöneticiyle görüşünüz  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Saygılarımla
Master
Sanırım yanlış anlaşıldım lütfen sakın yanlış anlamayın ben mesajı gödnere tıkladığımda Master kullanıcısı sizi enlemiş deyince size bu tür yuaklaşımda bulundum  özür dilerim yoksa bir sıkıntı yok sanırım benden kaynaklanıyor evet tekrar özür dilerim ben bu durumu çözeyim sizinle tekrar irtibata geçeceğim..
Tekrar özür diliyorum benden kaynaklanıyor sanırım. Kişisel ileti gönderememiştim şimdi ise gönderebildim. Size özelden mesajınıza cevap yazdım. Neden böyle oldu anlamadım
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2011, 13:54:28 Gönderen: sepia87 »

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #22 : 19 Aralık 2011, 14:01:32 »
Yok yaw özür dilemeyin, sorun yok oluyor bazen site tuhaflaşabiliyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap canınız sağolsun ne yapalım.Mesajınızı aldım beğendim, teşekkür ederim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1ALT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 4
  • İsim Soyisim: Emre Altuntaş
« Yanıtla #23 : 19 Aralık 2011, 18:41:40 »

güzel diyalog Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bakalım ben çıktığımda bana denk gelcek mi o yunus Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Telsizlere Fısıldayan Adam-TFA

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #24 : 19 Aralık 2011, 18:54:13 »
Valla yunusların acıması yok Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap diğerleri gibi değiller, biraz artiz oluyorlar oda teşkilatın sunduğu hizmetlerden.Bizim buraya gelirler bazen herşeye uzaktanda olsa bakarlar.Karakol ve Asayiş güzel onlar hem anlayışlı hemde yardımsever.Zaten yunuslarda teşkilatta ilk göze batanlardır.Emre sana da denk geleceklerdir.Ben burdayım dersen kesin denk gelirler Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ama yinede memurları çok severim.

Çevrimdışı TA1ALT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 4
  • İsim Soyisim: Emre Altuntaş
« Yanıtla #25 : 19 Aralık 2011, 19:52:37 »
abi okul yolunda 1 fatih karakol 1 İstanbul Emniyet müdürlüğü ve 1 de güngören karakol olunca illa ki gelicem sanırım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap dikkat etmemiştim de emniyetle içli dışlıymışım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ama memnun muyum evet

TA2BKT
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 19 Aralık 2011, 19:56:00 »
Sizi çeviren bir amatör yunus arkadaşımızdı yoksa emniyette kendisi wouxun mu kullanıyor ? Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TB3CMT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 3
  • İsim Soyisim: Murat TALAZGİL
« Yanıtla #27 : 20 Aralık 2011, 00:55:09 »
Arkadaşlar bende bir emniyet mensubuyum, cihazım wouxun...
"Bazıları cins oluyor" tabiri yakışık almamış...
Kurumdaki herkesin bütün kanun ve yönetmelikleri bilmesi beklenemez...
Bilmiyor soruyor adam... Bunun neresi cinslik?
Görev yaptığım ilçede bi kaç tane amatör arkadaş var, hiç biriyle böyle bir sorun yaşamadık... Belgeni ibraz edebiliyorsan ve amatör frekanslar haricinde frekans cihazında yüklü değilse herhangi bir sorun yok... Efendi efendi durumunu izah edene hiç bir Emniyet Mensubu. hiçbir konuda zorluk çıkarmaz, içiniz rahat olsun...
Unutmayın halk için emniyet, adalet için hizmet...

Çevrimdışı TB2PMB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #28 : 20 Aralık 2011, 01:00:36 »
Arkadaşlar bende bir emniyet mensubuyum, cihazım wouxun...
"Bazıları cins oluyor" tabiri yakışık almamış...
Kurumdaki herkesin bütün kanun ve yönetmelikleri bilmesi beklenemez...
Bilmiyor soruyor adam... Bunun neresi cinslik?
Görev yaptığım ilçede bi kaç tane amatör arkadaş var, hiç biriyle böyle bir sorun yaşamadık... Belgeni ibraz edebiliyorsan ve amatör frekanslar haricinde frekans cihazında yüklü değilse herhangi bir sorun yok... Efendi efendi durumunu izah edene hiç bir Emniyet Mensubu. hiçbir konuda zorluk çıkarmaz, içiniz rahat olsun...
Unutmayın halk için emniyet, adalet için hizmet...
Sn Murat abi. Öncelikle yazılanları şöyle bir gözden geçirdim de hakikaten haklısınız. Cinslik tabiri yakışık almamış ama şunuda belirtmek isterimki bu kavramı tamamen mecazi anlamda kullanmıştım. Bu şekilde algılanabileceğini düşünmemiştim.  Sadece vurgulanmak istenen nokta kişisel görüşüm olarak daha agrasip ve sert bir yapı ile karşılaşmaktan ibaret. Kusura bakmayın.

Çevrimdışı TB3CMT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 3
  • İsim Soyisim: Murat TALAZGİL
« Yanıtla #29 : 20 Aralık 2011, 01:13:56 »
Sn Murat abi. Öncelikle yazılanları şöyle bir gözden geçirdim de hakikaten haklısınız. Cinslik tabiri yakışık almamış ama şunuda belirtmek isterimki bu kavramı tamamen mecazi anlamda kullanmıştım. Bu şekilde algılanabileceğini düşünmemiştim.  Sadece vurgulanmak istenen nokta kişisel görüşüm olarak daha agrasip ve sert bir yapı ile karşılaşmaktan ibaret. Kusura bakmayın.

Yok, yok kusurluk bi durum yok arkadaşım... Bizler (amatörler) kanunların ve yönetmeliklerin bize verdiği sınırlar içerisinde (amatör frekanslar) kaldığımız sürece hiç kimsenin hesap sormaya hakkı yoktur...
Tabiki teşkilat içerisinde  amatörlükten bi haber olan arkadaşlarımız da olacaktır... 1 yıl öncesine kadar benim de böyle bir kanun ve yönetmelikten bilgim yoktu... Sağolsun Yusuf (eski TB3POL, şimdi A sınıfı oldu) arkadaşım burada amatörlüğü özendirici çalışmalar yaptı...  Ben ve benim gibi bir kaç arkadaşı daha amatörlüğe teşvik etti...

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Uçakta telsiz taşıma

Başlatan TA3LJH

2 Yanıt
2170 Gösterim
Son İleti 02 Mart 2019, 13:17:33
Gönderen: TA3LJH
xx
İstanbul Anadolu Adliyesi'ndeki Telsiz Taşıma Yasağı

Başlatan TA2AHP

17 Yanıt
8694 Gösterim
Son İleti 21 Eylül 2013, 10:59:15
Gönderen: TA2ASV
question
Emniyet Genel Müdürlüğü Amatör telsiz taşıma hususunda yazı ..

Başlatan TA1ADI

3 Yanıt
3639 Gösterim
Son İleti 18 Eylül 2016, 16:56:07
Gönderen: TA3V
xx
Cihaz taşıma

Başlatan TA2UBW

2 Yanıt
1976 Gösterim
Son İleti 16 Ekim 2017, 03:30:57
Gönderen: TA1QQ