Gönderen Konu: SINAVI KAZANDIM HANGİ BELGELERİ HAZIRLAYACAĞIM  (Okunma sayısı 106846 defa)

0 Üye ve 40 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TB7GYA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 8
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Yaşar Akgün
Ynt: SINAVI KAZANDIM HANGİ BELGELERİ HAZIRLAYACAĞIM
« Yanıtla #135 : 15 Şubat 2018, 10:46:08 »
Bende az önce yolladım hayırlısı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA4MLU

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 2
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Halil Muslu
« Yanıtla #136 : 15 Şubat 2018, 12:56:46 »
Şimdide çağrı işaretimiz ne olacak onun merakı başladı bende.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TB7GYA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #137 : 15 Şubat 2018, 16:11:38 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Şimdide çağrı işaretimiz ne olacak onun merakı başladı bende.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Benimki Kayseri 7 bölge sınıf C Tc7 gerisi ne olur bilmiyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Evrakları posta ile yolladım herhalde 15 güne anca gider.

Çevrimdışı TB2GYX

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Onur Yayla
« Yanıtla #138 : 15 Şubat 2018, 19:40:16 »
Evrakları kargo ile yolladım. Evraklar ulaşınca mesaj mail vs herhangi bir şekilde geri dönüş yapılıyor mu?

Çevrimdışı TB2DKG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 4
  • Artık Amatör..
  • İsim Soyisim: Kaan Toker
« Yanıtla #139 : 15 Şubat 2018, 19:41:53 »
"cerkez" bey c sınıfı da TB olarak gönderiliyor diye biliyorum. C sınıfı özel zamanlarda kullanılıyor TC olarak diye biliyorum mevzuatta. bende bu gün yolladım belgelerimi çağrı işareti için aklımda istediğim 2 adet çağrı işareti vardı onları içeren bir dilekçe de yazıp dosyaların arasına koydum umarım ona göre ayarlanır..

Çevrimdışı TA4MLU

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #140 : 15 Şubat 2018, 20:38:23 »
bende kargo ile yolladım hatta iletildi diye kargo şirketinden mesaj geldi. Kaç güne gelir acaba belge daha önceki okumalarımda 1 ay civarı gibi bir süre canlandı kafamda.

Çevrimdışı TB7GYA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #141 : 15 Şubat 2018, 22:37:42 »
"cerkez" bey c sınıfı da TB olarak gönderiliyor diye biliyorum. C sınıfı özel zamanlarda kullanılıyor TC olarak diye biliyorum mevzuatta. bende bu gün yolladım belgelerimi çağrı işareti için aklımda istediğim 2 adet çağrı işareti vardı onları içeren bir dilekçe de yazıp dosyaların arasına koydum umarım ona göre ayarlanır..
Bilgi için teşekkürler yazdıktan sonra başka bir sitede aynısını okudum. Bide 5 yılda bir harflerde değişiklik yapılıyormuş notu vardı. Bi yerde fotoğrafın arkasına çağrı kodu yazıp yollayın diye kafamı kurcaladı başkası kullanıyorsa diye buraya sordum.
bende kargo ile yolladım hatta iletildi diye kargo şirketinden mesaj geldi. Kaç güne gelir acaba belge daha önceki okumalarımda 1 ay civarı gibi bir süre canlandı kafamda.
Ulaşım sırasına göre işlem yapılıyor. Ayrıca kargo ile yollayıp notta kargo ile isterseniz daha çabuk gelir diye biliyorum. Ben bugün Erzincan'a döndüm nisana kadar gelir heralde Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA4MLU

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #142 : 15 Şubat 2018, 23:08:37 »
Yaşar Bey ben kargo ile gönderin diye bir şey yazmadım. Yazsaymışım iyiymiş aklıma gelmedi. Benim bildiğim 10 yılda bir harf düşüyor diye ama sitede bulanan üstatlar daha düzgün bir bilgi verirler.

Çevrimdışı TB7GYA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #143 : 15 Şubat 2018, 23:50:18 »
Yaşar Bey ben kargo ile gönderin diye bir şey yazmadım. Yazsaymışım iyiymiş aklıma gelmedi. Benim bildiğim 10 yılda bir harf düşüyor diye ama sitede bulanan üstatlar daha düzgün bir bilgi verirler.
Yavaş yavaş öğreneceğiz biraz tecrübe etmek lazım. İlerde A sınıfına geçmeyi planlıyorum.

Çevrimdışı TB2DKG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Artık Amatör..
« Yanıtla #144 : 16 Şubat 2018, 00:36:16 »
Kargo işi şöyle dönem dönem nereyle anlaştılarsa orayla yolarlar tek tek kişiyeözel kargo firmasıyla uğraşılmaz o çağrı işaretinden harf düşürme olayıda kıdemdir her 5 yada 10 senede 1 harf düşürme hakkınız oluyor diye biliyorum. Lisanslarda max 1 ay içinde gelir yani martın başında en geç. Dilekçe ile istek yaparsanız pasif çağrı işaretleri için daha iyi olur. Ben ptt kargo ileyolladım seçtim acil ve hızlı gönderiyide yarın ulaşır herhalde..

Çevrimdışı TA2LLN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Aşkın Demir
« Yanıtla #145 : 16 Şubat 2018, 10:42:47 »
Merhabalar;
Ben dün kendim gidip teslim ettim. Danışmadan kontrol ederek teslim aldılar. 1 ay içerisinde belgeniz gelir dediler. Ayrıca ufak bir hatırlatma fotoğrafın arkasına isim soy isim ve TC kimlik numaranızı yazın. İstediğiniz çağrı işaretini KEGM sayfasında bakıp pasif se dilekçe altına yazın. Bu çağrı işareti pasif gözükebilir lakin bir SILENT KEYS (vefat eden biri)'e ait olma olasılığı vardır 10 sene askıda kalacaktır. Bu durumu da göz önünde bulundurursak artık şansımıza ne çıkarsa diyeceğiz.
Esenlikler   73

Çevrimdışı TA1ODM

• (Dayı)
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 20
  • en iyisini siz bilin, biz böyle iyiyiz.
« Yanıtla #146 : 16 Şubat 2018, 10:43:41 »
Benimki Kayseri 7 bölge sınıf C Tc7 gerisi ne olur bilmiyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Evrakları posta ile yolladım herhalde 15 güne anca gider.

merhaba öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

öncelikle düzeltmemiz gereken bir bilgi;

TA / A
TB / B ve C
TB/ C sınıfında ise son ekin  ilk harfi P T ile başladığında belli oluyor. yani söyle TB1PLL TB1TLL gibi..
TC/ ise özel etkinlik çağrı işaretlerine veriliyor.

--

çağrı işaretinizin ne olacağı konusu tabi ki şans ama isim ve soy isminizden bir harf ya da iki harf gelebilir.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

bölgeye kucak dolusu sevgilerle! 73
Sistem Ağ - Veri Güvenliği / TB1PKW

Çevrimdışı TB7GYA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #147 : 16 Şubat 2018, 10:54:02 »
Merhabalar;
Ben dün kendim gidip teslim ettim. Danışmadan kontrol ederek teslim aldılar. 1 ay içerisinde belgeniz gelir dediler. Ayrıca ufak bir hatırlatma fotoğrafın arkasına isim soy isim ve TC kimlik numaranızı yazın. İstediğiniz çağrı işaretini KEGM sayfasında bakıp pasif se dilekçe altına yazın. Bu çağrı işareti pasif gözükebilir lakin bir SILENT KEYS (vefat eden biri)'e ait olma olasılığı vardır 10 sene askıda kalacaktır. Bu durumu da göz önünde bulundurursak artık şansımıza ne çıkarsa diyeceğiz.
Esenlikler   73
Fotoğrafın arkasına her hangi bir şey yazmadım umarım problem çıkmaz.
merhaba öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

öncelikle düzeltmemiz gereken bir bilgi;

TA / A
TB / B ve C
TB/ C sınıfında ise son ekin  ilk harfi P T ile başladığında belli oluyor. yani söyle TB1PLL TB1TLL gibi..
TC/ ise özel etkinlik çağrı işaretlerine veriliyor.

--

çağrı işaretinizin ne olacağı konusu tabi ki şans ama isim ve soy isminizden bir harf ya da iki harf gelebilir.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

bölgeye kucak dolusu sevgilerle! 73
Merhaba hoşbuldum çok teşekkürler. Ne çıkarsa artık kısmet. Bizdende selamlar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TB2DKG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Artık Amatör..
« Yanıtla #148 : 16 Şubat 2018, 21:17:18 »
Merhabalar;
Esenlikler   73

fotoğraf altına tc kimlik veya isim yazmadım umarım problem olmaz dilekçe nin üzerine alt ve üstten bantlamıştım. kargoyu teslim almışlar bu gün.

Çevrimdışı TB7GYA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #149 : 16 Şubat 2018, 21:33:54 »
K.e.g.m'nin 2 farklı adresi var bugün farkettim ben birine yolladım umarım karışıklık olmaz. Fotoğrafı ufak ambalaja koyup zarfa ekledim evraklara zınbalasamda olurdu.
fotoğraf altına tc kimlik veya isim yazmadım umarım problem olmaz dilekçe nin üzerine alt ve üstten bantlamıştım. kargoyu teslim almışlar bu gün.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2018, 21:37:50 Gönderen: cerkez »

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
HANGİ FREKANS HANGİ ODAYA BAĞLI?

Başlatan TA2ITJ

6 Yanıt
8025 Gösterim
Son İleti 30 Ocak 2015, 01:10:54
Gönderen: TA2IKY
xx
HANGİ BALUN,HANGİ ANTENDE KULLANILIR?

Başlatan TA3DN